Reklama
Bilbord - bookingcamper

PREZENTACJE POJAZDÓW

ponad rok temu  14.02.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Kolejne marki kamperów na polskim rynku. Jest dealer

Uff, początek nowego roku jest naprawdę bogaty w ciekawe informacje dotyczące branży caravaningowej w Polsce. Firma mCamp z Dzierżoniowa poinformowała, że uzyskała dealerstwo dwóch nowych marek, do tej pory nieobecnych na polskim rynku. Mowa o Dreamerze, producencie kamper-vanów z podnoszonym dachem namiotowym oraz Itineo, czyli ekonomicznych kamperów półzintegrowanych oraz w pełni zintegrowanych.

Przypomnijmy, że o firmie mCamp mogliście już przeczytać na łamach naszego portalu przy okazji informacji o przyznaniu oficjalnego (i jedynego w Polsce!) dealerstwa ekskluzywnej marki Niesmann+Bishoff. To ważne wyróżnienie nie tylko dla firmy caravaningowej działającej na rodzimym rynku, ale również jasny sygnał od producentów kamperów klasy premium dla całego kraju. Caravaning w Polsce rozwija się i rośnie w siłę.

Wracając jednak do tematu. mCamp na laurach nie spoczął czego efektem są dwie kolejne marki w portfolio firmy z Dzierżoniowa. Obie doskonale znamy z zagranicznych targów caravaningowych, ale próżno o nich pisać, skoro nie posiadają oficjalnego dealera w kraju. Od teraz się to zmieni.

Dreamer

Oferta tej marki dzieli się na sekcję „Fun” oraz „Select”. Obok standardowych kamper-vanów znajdziemy też w ofercie takie, które mają podnoszony dach namiotowy. To tam można stworzyć dodatkową przestrzeń sypialną przy zachowaniu niewielkiej długości i wysokości pojazdu. Takie kamper-vany na rynku niemieckim cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ale nie tylko tam. Rzućmy okiem chociażby na Volkswagena Californię podczas dowolnych targów caravaningowych, czy to w Poznaniu czy w Nadarzynie.

Dreamer, w porównaniu do VW, bazuje przede wszystkim na Fiacie Ducato. Przykładowy model D43 UP ADDICT ma zaledwie 5,41 m długości, ale oferuje aż 4 miejsca do jazdy i spania. Udało się to osiągnąć właśnie dzięki dodatkowej przestrzeni w namiocie dachowym. Z innych zalet: 90-litrowa lodówka, ogrzewanie Truma Combi Diesel, zbiorniki na wodę o pojemności około 100 litrów. Układ jest standardowy: mamy do dyspozycji salon z obrotowymi fotelami przednimi, przesuwny stolik, przestrzeń roboczą ze zlewem i 2-palnikową kuchenką gazową (luk gazowy mieści jedną, 11-kilogramową butlę), szafę, połączoną łazienkę z toaletą oraz tylną, dwuosobową sypialnię. Pod łóżkiem zagospodarowano sporo miejsca na ewentualne bagaże i akcesoria.

Według informacji znalezionych na zagranicznych stronach, cena modelu D43 UP ADDICT to około 46 tysięcy euro. 

Itineo

Ta marka natomiast dzieli swoje pojazdy na cztery grupy modelowe: Low Profiled, Nomad, Sosy oraz Traveller. Dostępne są samochody półzintegrowane oraz pełne integry. 

Przykładowy model FC650 z serii Nomad to integra o długości 6,55 m, oferująca 4 miejsca do jazdy i 5 do bytowania. Zbudowana jest na Fiacie, pod maską pracuje silnik 2,3 o mocy 120 KM. W stanie gotowym do jazdy pojazd waży rozsądne 3088 kilogramów. DMC wynosi 3500. 

Układ, jak sami widzicie na zdjęciu, jest dość nietypowy i na pewno inny niż oferuje większość kamperów dostępnych na polskim rynku. W oczy rzuca się przede wszystkim duży salon z kanapą face-to-face i obrotowymi, przednimi fotelami. Kuchnia to mały, ale funkcjonalny kącik obok bocznego wejścia. Na plus należy zaliczyć dużą lodówkę. 

„Magia” dzieje się z tyłu. Tam projektanci stworzyli osobne, całkiem spore pomieszczenie z toaletą i umywalką, z którego możemy wejść do kabiny prysznicowej. Za kolejnymi drzwiami schowana jest szafa na ubrania. 

A gdzie łóżka? Zobaczcie na plan nocny. Jedno z nich „wyjeżdża” tak, jak ma to miejsce w większości samochodów w pełni zintegrowanych. Kolejne tworzymy w miejscu salonu dziennego. 

Cena? Okolice 60 tysięcy euro według danych dostępnych na stronach zagranicznych. 

mCamp przygotował nową stronę internetową, na której można zobaczyć wszystkie oferowane marki i ich pojazdy: RAPIDO, Niesmann+Bischoff a od teraz również Itineo i Dreamer: https://m-camp.com.pl/

GALERIA ZDJĘĆ

Kolejne marki kamperów na polskim rynku. Jest dealer
Kolejne marki kamperów na polskim rynku. Jest dealer
Kolejne marki kamperów na polskim rynku. Jest dealer
Kolejne marki kamperów na polskim rynku. Jest dealer
Kolejne marki kamperów na polskim rynku. Jest dealer
Kolejne marki kamperów na polskim rynku. Jest dealer

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony