artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Kaszuby

Czas czytania 2 minuty
 Kaszuby

Kaszuby jest to kraina znajdująca się na północy Polski. Jest to część Pomorza na zachód od Wisły. W odróżnieniu od stanowiących pas wybrzeża Bałtyku Kaszub Północnych Pojezierze Kaszubskie to kraina lasów, jezior i malowniczych wzgórz morenowych. Największe jeziora to Wdzydze, zwane Kaszubskim Morzem, położone na południu Jezioro Charzykowskie, które latem przeżywa oblężenie wczasowiczów. 

Na szczególną uwagę zasługuje ciąg czternastu jezior rynnowych, połączonych rzeką Radunią – najatrakcyjniejszy szlak kajakowy. Tak zwane Kółko Raduńskie leży w sercu Szwajcarii Kaszubskiej, najpiękniejszej części Pojezierza, gdzie wysokości względne dochodzą do 170 m. 

Stolicą malowniczego regionu są, założone w XIV wieku przez francuskich zakonników Kartuzy. Na południowy wschód od miasta rozciągają się Wzgórza Szymbarskie ze wznoszącą się 329 m n.p.m. Wieżycą. Jak przystało na najwyższy szczyt Niżu Europejskiego, wzgórze ma potężną wieżę widokową, z której podziwiać można panoramę okolicy. 

Zimą atrakcją jest stok Wieżycy, z którego szusują narciarze. Na Kaszubach jest wszystko czego można zapragnąć: góry, czyste powietrze, słoneczne plaże, ciche jeziora, krystaliczne rzeki, malownicze wzgórza, kwieciste łąki, cieniste lasy i interesujące zabytki. Można tu polować, wędkować, zbierać jagody i grzyby, wędrować pieszo, jeździć na rowerze, konno i bryczką, pływać kajakami, żeglować, uprawiać windsurfing, bawić się przy dźwiękach kapeli kaszubskiej oraz skosztować smakowitych potraw. 

Reklama Kaszuby 1
Kaszuby to jeden z najbardziej atrakcyjnych zakątków Europy.Administrator08.08.2016 zdjęć 3
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News