artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Camper Caravan Show 22.08-02.10 Sebastian

Beskidy

Beskidy

Beskidy to północna część Karpat, ich rozpiętość sięga od Bramy Morawskiej i rzeki Beczawy w Czechach po rzekę Czeremosz na Ukrainie. Beskidzkie pasmo górskie o długości około 600 km i szerokości 50 km charakteryzuje się falistą rzeźbą skał. W Beskidach utworzono cztery Parki Narodowe: Babiogórski, Gorczański, Magurski i Bieszczadzki.

Beskidy to odpowiednie miejsce dla miłośników wycieczek górskich, lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Turyści mogą udać się na 1500 kilometrowy szlak architektury drewnianej i zwiedzić najcenniejsze obiekty, wpisane przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego. Należy do nich m. in.  XV – wieczny Kościół pw. Wszystkich Świętych w Blizne, Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła z początku XV wieku. Warto, udać się szlakiem cerkwi łemkowskich o długości ok. 50 km pięknego, dzięki tradycyjnym cerkwiom o podłużnym korpusie i barokowych, ośmiobocznych hełmach.

Regionalną atrakcją dla zwiedzających jest Kolejka Leśna w Przeworsku. Wybierając się na taka podróż, turyści będą mieli okazję przejechać przez najdłuższy, wąskotorowy tunel w Europie. Pasmo beskidzkich gór charakteryzują się dużym zróżnicowaniem wśród gatunków niebezpiecznych zwierząt. Napotkać tu można niedźwiedzie, drapieżne rysie i dzikie żbiki, ale ostrożności nigdy za wiele kiedy nocą, zza drzew wyłaniają się sylwetki niebezpiecznych wilków.


W skład regionu wchodzą obszary turystyczne: 

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Beskid Makowski, Beskid Mały, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Beskid Śląski, Beskid Wyspowy, Beskid Żywiecki, Gorce, Kotlina Rabczańska, Kotlina Sądecka, Kotlina Żywiecka.


Administrator08.08.20160