artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord Makita

Renault Alaskan na rynku europejskim pod koniec 2017 roku

Renault Alaskan na rynku europejskim pod koniec 2017 roku

To pick-up o cechach rasowej terenówki. Ładowność użyteczna? Jedna tona. Sukces? Już zaliczony w Ameryce Łacińskiej. Przyszedł czas na Europę. Na salonie samochodowym w Genewie producent zaprezentował wersję Alaska z pełnym osprzętem. To prawdziwy poszukiwacz przygód, wprost idealny do wpisania się w szeroki kanon podróżowania z „domem na kołach”. 

 Po Ameryce Łacińskiej, Renault potwierdza modelem Alaskan swoje światowe ambicje, wyruszając tym razem na podbój rynku pick-upów w Europie. Alaskan jest muskularnym, mocnym i solidnym pick-upem, spełniającym wymagania zarówno profesjonalnych, jak i indywidualnych użytkowników - powiedział Ashwani Gupta, dyrektor pionu samochodów dostawczych na świat.

W świecie pick-upów Alaskan wyróżnia się designem. Wersja z pełnym osprzętem, zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie, podkreśla jego atletyczny i imponujący styl. Przód auta zdobi obszerna osłona chłodnicy z chromowanymi akcentami, podkreślająca stylistykę marki Renault a pokaźne wymiary dodają pick-upowi wyrazu siły i mocy. Nieodzowny w tym segmencie dwukolorowy hard top pozwala chronić sprzęt niezbędny podczas wypraw i górskich wspinaczek. Poszerzone nadkola obramowują wyraźnie odcinające się na ich tle obręcze kół z oponami śniegowymi. Kolor nadwozia Biały Satynowy przywodzi na myśl bezkresne śnieżne przestrzenie. W prezentowanej wersji wnętrze zostało zmodyfikowane, zyskując specyficzny kolor i skórzane siedzenia.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Mocny design, solidne rozwiązania

Alaskan został wyposażony w tylne wielowahaczowe zawieszenie, zapewniające mu zwrotność, doskonałe zachowanie na drodze i najwyższy komfort podróżowania wszystkim pasażerom, z zachowaniem właściwości terenowych i solidności auta. Wzmocniona rama podwozia, nadzwyczaj wytrzymała, umożliwia przewóz ładunków o masie ponad jednej tony. Jednocześnie zapewnia znaczny prześwit oraz możliwość holowania przyczep o masie
do 3,5 tony. 

Alaskan jest mocnym i pomysłowo zaprojektowanym autem o niezaprzeczalnych możliwościach terenowych:

  • 4 koła pędne ze stałym napędem 4x4 do standardowego użytkowania w terenie.
  • 4 koła pędne i krótkie przełożenia skrzyni biegów do ekstremalnej jazdy terenowej.
  • Tryb z napędem na 2 koła do jazdy po drogach.
  • Zwiększający bezpieczeństwo jazdy, elektronicznie sterowany i samoblokujący mechanizm różnicowy (eLSD) na wszystkie cztery koła. 
  • Samoblokujący mechanizm różnicowy tylnego mostu, zwiększający skuteczność napędu
    w skrajnie trudnych warunkach jazdy. 
  • Elektroniczne systemy wspomagania prowadzenia zwiększające komfort i bezpieczeństwo jazdy: wspomaganie ruszania pod górę (HSA) i ogranicznik prędkości na zjeździe (HDC).


Administrator02.04.20170 zdjęć 5