artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian

Citroën Space Tourer na Motor Show w Poznaniu

Czas czytania 4 minuty
Citroën Space Tourer na Motor Show w Poznaniu

Marzysz o wyprawach całą rodziną? Ten funkcjonalny van o wyrazistym charakterze doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia. Podczas poznańskich targów Motor Show 2017 francuski koncern zaprezentuje całkowicie nowy pojazd o szerokiej gamie zastosowań.

Witaj na pokładzie! Witaj w prawdziwym mobilnym salonie! To tylko kilka sloganów, które zapowiadają przyjazne wnętrze samochodu w wersji bus oraz jako van.

Marka Citroën zaprezentuje w Poznaniu model, który został zaprojektowany całkowicie od nowa. Nowy Space Tourer dostępny będzie w trzech wariantach z różnymi konfiguracjami wnętrza, które doskonale odzwierciedlają zróżnicowane zastosowania zawodowe.

Nadwozie o wysokości 190 cm

Wysokość 1,9 m sprawia, że samochód z łatwością mieści się na parkingach piętrowych, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalny dzięki wyposażeniu w odsuwane drzwi boczne, otwierane automatycznie, w otwieraną tylną szybę i w liczne schowki. Korzysta z wariantu modułowej platformy EMP2, wykorzystanej w modelach C4 Picasso i Grand C4 Picasso. Zapożycza od nich całą partię przednią, przejmując zalety tej konstrukcji w zakresie zgrupowania komponentów mechanicznych, takich jak silnik i skrzynia biegów, jak również elementów instalacji elektrycznej, takich jak akumulator, główna wiązka elektryczna itd. Pozostała część platformy została zaprojektowana specjalnie dla modelu Space Tourer. Wzmocniona konstrukcja mieści nowe, specyficzne dla tego modelu zawieszenie przednie i tylne, zdolne przenieść obciążenie do 1400 kg. Modularność wnętrza gwarantuje wybór nadwozia, które może mieścić nawet do dziewięciu osób.

ReklamaCitroën Space Tourer na Motor Show w Poznaniu 1
XS – 4,6 m, M – 4,95 m, XL – 5,3 m

Modułowy charakter platformy umożliwia zastosowanie dwóch wersji rozstawu osi (2,92 m i 3,27 m) oraz dwóch długości zwisu tylnego (0,8 m i 1,15 m). Dzięki kombinacjom tych wymiarów Space Tourer może występować w trzech długościach nadwozia: XS ma 4,6 m i występuje z krótkim zwisem tylnym, M ma długość 4,95 m, a XL 5,3 m. Gdy mowa o pojemności bagażnika, to maksymalnie każdy z trzech odmian pomieści: 1978/2381/2932 litrów. To imponujące wyniki, gdy drugi rząd siedzeń przesunięty jest do przodu, acz nadal mamy do dyspozycji 5 miejsc siedzących!

Zagospodarowanie wnętrza podporządkowano ergonomii, praktyczności i możliwości dostosowana do wszystkich sposobów użytkowania. Space Tourer posiada przestronne wnętrze, podwyższoną pozycję za kierownicą, fotele przesuwane i odwracane w zależności od sposobu wykorzystania wnętrza oraz szklany dach.

Pięć gwiazdek EuroNCAP

Citroën Space Tourer uzyskał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym EuroNCAP. Wynik ten to rezultat pracy konstruktorów na etapie projektowania samochodu, ale też świadczy o skuteczności licznych elementów wyposażenia podnoszących komfort i bezpieczeństwo, jak również o słuszności wyboru modułowej platformy najnowszej generacji do budowy samochodu.

Indywidualną ocenę pięciu gwiazdek uzyskano w czterech kategoriach: ochrona osób dorosłych – 87%, ochrona dzieci – 91%, ochrona pieszych – 64%, ocena systemów bezpieczeństwa – 78%.

ReklamaCitroën Space Tourer na Motor Show w Poznaniu 2
Lżejszy od konkurencji

Space Tourer może być wyposażony w jedną z pięciu wysokoprężnych jednostek napędowych z rodziny Blue HDi. Zastosowane w samochodzie silniki najnowszej generacji w połączeniu z aerodynamiczną sylwetką nadwozia oraz umiarkowaną masą pojazdu (od 100 do 300 kg mniejsza masa od innych samochodów tego segmentu z odpowiednimi silnikami) sprawiają, że samochód ten może się poszczycić najniższym zużyciem paliwa i emisją CO2 w swoim segmencie. Oprócz niskiego spalania paliwa, silniki te zapewniają obniżenie kosztów eksploatacji, dzięki wydłużeniu przebiegów między kolejnymi przeglądami do 40 000 km lub dwóch lat.Administrator30.03.2017 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News