artykuły

prezentacje-pojazdowPREZENTACJE POJAZDÓW
ReklamaBilbord - polboat 08.07-21.07 Sebastian

40-lecie Wingamm i limitowana edycja Brownie 5.8 GL

Czas czytania 3 minuty
40-lecie Wingamm i limitowana edycja Brownie 5.8 GL

Włoski producent kamperów zadebiutował na rynku w 1977 roku. Okrągły jubileusz obecności na rynku świętowany jest premierą mocno podrasowanego modelu, który jest skądinąd bestsellerem na rynku.

Stylowy, włoski rodowód rozpoznawalny za sprawą zabudowy wykonywanej „na kopycie” – trudno pomylić propozycje ze stajni Wingamm z konkurencyjnymi w tej klasie pojazdów (o DMC 3,5 tony). Wspomnianą zabudową tworzy skorupa – sklejona tylko z dwóch połówek po wyjęciu z formy, co stanowi gwarancję szczelności i stabilności. Izolację poszycia wzmacnianego włóknem szklanym gwarantuje pianka poliuretanowa. Skądinąd unikalna w branży caravaningowej technologia stosowana jest także przy produkcji mniej znanych przyczepek kempingowych – mowa o modelu Rookie Cross. Więcej informacji na http://www.wingamm.com

Kopyto zabudowy kempingowej

Przekrój ścian stanowi: włókno szklane - poliuretan - włókno szklane. Całkowita grubość takich ścian i sufitów to 30mm. Cóż, takie parametry nie są czymś szczególnie zachwycającym, gdy pokusić się o caravaning z dala od gorącego klimatu okolic Werony (siedziba firmy znajduje się w Valpollicella). Producent ma swych dilerów także w zimniejszych destynacjach Europy (np. w Szkocji), więc ulepszenia z myślą o zimowym caravaningu okazały się pierwszorzędną przesłanką. 

Nowością w tym sezonie jest „system komfortu podłogowego”. Otóż z myślą o maksymalizacji właściwości termicznych podłoga ma grubość 50 mm, a jej produkcję wdrożono mając także na uwadze łatwość montażu ogrzewania podłogowego.

40-lecie Wingamm i limitowana edycja Brownie 5.8 GL 1

Reklama40-lecie Wingamm i limitowana edycja Brownie 5.8 GL 2
Na górze: rozkład dzienny kampera, na dole - nocny

40-lecie Wingamm i limitowana edycja Brownie 5.8 GL 3

Wingamm Brownie 5.8 GL

Najlepiej sprzedający się model bazuje na podwoziu FIAT DUCATO X250, ze zmodyfikowaną ramą AL-KO. Pojazd mierzy 5,9m. Zabudowa (szerokości 2150 mm) zapewnia 5 homologowanych foteli dla podróżnych i nocleg dla 4 osób. Sypialnia opuszczana z podsufitki (materac o wymiarach: 1960 x 1340 mm) gwarantuje zaskakująco dużą nośność – aż 350kg. Dodajmy, że wysokość wnętrza wynosi równo 2 metry – wynik całkiem okazały jak na tę klasę kamperów. 

Nocleg dla dwóch kolejnych osób znajdziemy w tyle zabudowy. Piętrowe łóżka (wymiary: 2030 x 850/680 mm i 1930 x 860/690 mm) zaaranżowano nad garażem. Przestrzeń garażu jest całkiem pokaźna (wymiary: 2000 x 750 x 1200 mm), a niemałą ładowność gwarantuje fakt, że pusty pojazd waży tylko 2700kg. Dodatkowy balast stanowią zbiorniki (100l/80l wody świeżej/szarej).

Limitowana edycja

Na 40-lecie firmy anonsowano w pierwszym rzędzie wersję Brownie 5.8 GL. Ta wyróżnia się tapicerką ekologiczno-skórzaną. Uwagę zwraca kolorystyka: głębokie czerwone pasy połączone z delikatnym wzorem w odcieniu szarości. Nowe są także okładziny mebli. Te powstały z powierzchni wielowarstwowych, laminowanych w technologii HPL. Mają gwarantować większą odporność na zaplamienia.

40-lecie Wingamm i limitowana edycja Brownie 5.8 GL 4


Administrator05.05.2017
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News