artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-30.09 Sebastian

Niezależność w nowym stylu - prezentacja Marco Polo

Niezależność w nowym stylu - prezentacja Marco Polo

Mercedes-Benz prezentuje model kampera Marco Polo, który swoją światową premierę miał w 2014 roku na targach Caravan Salon w Düsseldorfie, a w Polsce zadebiutował w Warszawie na lutowych targach w 2015 r. WIATR i WODA. Wnętrze pojazdu imponuje przytulną atmosferą i wysoką jakością wykończenia, przywodzącą na myśl ekskluzywny salon.

Równocześnie Marco Polo, opracowane w ramach długoletniej współpracy Mercedes-Benz z firmą Westfalia, przekonuje zdolnościami praktycznymi. Ma kompaktowe wymiary (wysokość 1,98 m), co pozwala na swobodne poruszanie się nim i eksploatację na co dzień.

Nowy kamper bazuje na Klasie V, a jego kabina wyróżnia się wysokiej próby materiałami, nienagannym wykończeniem, ponadczasowym wzornictwem oraz harmonijną kolorystyką. Marco Polo gotów jest o każdej porze na długie wakacje, spontaniczne weekendowe wypady na łono natury, wycieczki na zakupy czy zwyczajną drogę do pracy.

Bezkonkurencyjna, przytulna atmosfera

Wrażenie przestronności wnętrza pod-kreśla porcelanowy odcień podsufitki i bocznych paneli. Siedzenia mogą być pokryte tkaniną Santiago w kolorze beżowym lub czarnym albo beżową skórą Lugano. Wytrzymałe, łatwe do utrzymania w czystości pokrycie podłogi przywodzi na myśl pokład jachtu.

Niezależność w nowym stylu - prezentacja Marco Polo 1

Również meble utrzymane są w odcie-niu porcelanowym, złamanym ozdobnymi dodatkami pokrytymi fortepianową czernią. Biegną one od aneksu kuchennego za fotelem kierowcy przez całą szerokość szafek aż 

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
do tylnego pasa, a z przodu mają swoją kon-tynuację na desce rozdzielczej. We wnętrzu zastosowano wyłącznie diody LED. Dwie lampy główne, cztery lampki do czytania i dwa ruchome źródła światła pod dachem zapewniają najlepszą możliwą iluminację.

Komfort gotowania i snu

Moduł kuchenny składa się z dużej, samozamykającej się szufl ady, dwóch mniejszych, które można otwierać także po rozłożeniu łóżka, z blatu oraz dużego schowka z przesuwnymi drzwiami. Dwa palniki gazowe i zlew są osłaniane przez łatwe do czyszczenia pokrywy wykonane z odpornego na uderzenia szkła. Kamper wyposażony jest w lodówkę kompresorową o pojemności 40 l i temperaturze chłodzenia do -20°C. Zbiornik na świeżą wodę ma objętość 38 l, a na ścieki 40 l.

Niezależność w nowym stylu - prezentacja Marco Polo 2

W tylnej części kabiny podróżujący mają do dyspozycji dużą garderobę z przesuwnymi drzwiami, drążek na wieszaki oraz podświetlane, składane lustro. Dwuosobową kanapę tylną o wymiarach 2,03x1,13 m można rozkładać elektrycznie. W ten sam sposób reguluje się trzymanie boczne siedzeń, z których przy rozłożeniu kanapy można spuścić powietrze i otrzymać płaską powierzchnię. Kolejne spanie kryje się w rozkładanym dachu. Wysokiej jakości materac piankowy o wymiarach 2,05x1,13 m opiera się na listwowym stelażu ze specjalnych, sprężystych elementów, zapewniających komfortowy sen na całej powierzchni. Do przedniej krawędzi łóżka można przymocować siatkę ochronną dla dzieci.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Odpowiednią temperaturę niezależnie od warunków atmosferycznych zapewnia opcjonalne ogrzewanie postojowe.

Dynamika i komfort jazdy

Pod względem dynamiki i wydajności nowe Marco Polo reprezentuje poziom modeli osobowych. Do jego napędu służy nowoczesny, 4-cylindrowy turbodiesel, dostępny w trzech klasach mocy (136KM, 163KM oraz 190KM). Pod względem zużycia paliwa – średnie zużycie od 6,0 l/100 km – auto jest absolutnym liderem w klasie! Zostało wyposażone w Asystenta Aktywnego Parkowania, Asystenta Martwego Pola, a także Asystenta Pasa Ruchu i – niespotykanego w innych pojazdach tego typu – Asystenta Bocznego Wiatru.

Obok nowego Marco Polo, Mercedes-Benz prezentuje również Marco Polo ACTI-VITY który bazuje na modelu Vito. Pojazd nie ma modułu kuchennego, ale oferuje szerszą, 3-osobową rozkładaną kanapę. Użytkownik zyskuje tym samym kolejne miejsce dla pasażera, a także do snu.

Oprac. JZ


Redakcja02.09.20160