artykuły

Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu Wszystko o branży caravaningowej w jednym miejscu
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon

Hobby zwycięża w dwóch kategoriach

Hobby zwycięża w dwóch kategoriach

Producentowi przyczep i kamperów powiodło się w dwóch kategoriach rywalizacji o tytuł European Innovation Award 2017. Doceniono zarówno najnowszą propozycję rynkową, jak i artystyczną wizję kampera dla fanów ciężkich, gitarowych riffów. 

Niemieckiego producenta uhonorowano w dziedzinie projektowania wnętrz i technologii. Za najbardziej innowacyjną propozycję jury konkursu uznało nową rodzinę lodówek – SlimLine, które znajdziemy na pokładach kamperów z serii Vantana. Drugi laur przypadł firmie w kategorii marketing. Firmę Hobby doceniono za niezwykle efektowną kampanię promującą zaangażowanie artystów i adeptów rzemiosła w ramach projektu Wacken-Vantana.

European Innovation Award 

Rokrocznie międzynarodowe jury podczas targów CMT w Stuttgarcie wybiera najlepsze innowacje w branży caravaningu. Tym razem wyboru dokonano spośród 100 propozycji, nominowanych w 14 kategoriach, które miały swój debiut rynkowy w 2016 roku.

Uwagę zwraca drugie z wyróżnień przyznane marce Hobby. Otóż w ramach współpracy dydaktycznej w zakładach firmy odbywała staż młodzież ucząca się na co dzień w technikach na kierunku: obróbka drewna. Jakkolwiek udział drewna w aranżacji wnętrz kamperów i przyczep kempingowych – a tym bardziej w konstruowaniu poszyć zabudów mieszkalnych, maleje wraz z awansem propozycji inżynierii materiałowej (m.in. kompozytów), to nadal naturalny surowiec stanowi istotny składnik współczesnych „domów na kołach”. Efekt ich prac?

ReklamaSródtekstowy YT PC
Marzenie prawdziwych fanów heavy metalu!

W przywołanym projekcie przyszli adepci zawodu stolarza pod okiem znanego artysty - Rene Turrek, który wyspecjalizował się w graffiti, próbowali swych w sił biorąc na warsztat kampera Vantana. Efektem kilkutygodniowym prac jest prawdziwa perełka, bo doceniona za udany tuning przez uczestników - uwaga! - legendarnego festiwalu fanów muzyki heavy metal. 

Mowa o Wacken Open Air – jednym z największych na świecie festiwali muzyki, organizowanym co roku od 1990 roku w Wacken w Szlezwik-Holsztynie na północy Niemiec. Podczas Wacken Open Air (WOA) unikalny model Vantana stanowił magnes dla fanów muzyki i jednocześnie turystyki, którzy w dniach od 4 do 8 sierpnia 2016 roku przybyli w liczbie ok. 20.000 fanów.

Artystyczna wizja Vantany

Nikt nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z wybitnie zindywidualizowanym kamperem – począwszy od unikalnej stylizacji mebli, a na charakterystycznym lakierze i oponach off-road skończywszy. Taka wizja Vantany ma też podbić serca miłośników ciężkich, gitarowych riffów. Skądinąd wyposażenie wnętrza wzbogacono o telewizor LED, konsolę do gier i oczywiście… gitary. 

Partnerem projektu była firma Teufel, która dostarczyła niezbędne akcesoria, a przede wszystkim profesjonalne wzmacniacze gitarowe firmy Marshall. Więcej informacji (w języku niemieckim) i zdjęć na: https://www.hobby-caravan.de/mein-hobby/wacken/

Vantana marki Hobby

Model Vantana – bo o nim mowa – oferowany jest fabrycznie (do wyboru) w 7 konfiguracjach wnętrza, bazując na karoseriach Fiata Ducato o długościach: 541, 599, 636 cm. Ciekawostką rodziny kampervanów Hobby jest fakt, że podłoga wnętrza powstaje z włókna szklanego, a w tych najkrótszych modelach (Vantana K55 F i K60 F) oraz w tym najdłuższym (K65 E) kabina prysznicowa znajduje się pośrodku zabudowy – pomiędzy częścią sypialną a dzienną. Każdy z rodziny Vantana służy do jazdy 4 podróżnych, a na postoju gwarantuje sen dla dwójki, rzadziej – trójki fanów caravaningu.

ReklamaŚródtekstowy 2 BookingCamper
Marka Hobby ma oczywiście swych dilerów w Polsce. Tu linki do witryn reprezentantów marki: www.everpol.pl; http://www.auto-caravan.pl/; www.hobby-caravan.pl; www.smolicz.plAdministrator24.01.20170 zdjęć 6