Podziel się linkiem ze znajomym.

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

Pole namiotowe i kemping KULA

  • aktualizacja: 30.11.-0001, odsłon: 134
Opinie

( 0 )

Dodaj +
Adres
Rydzewo 11-513, Kanał Kula
E-mail

Wiadomość do kempingu

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

Pole namiotowe i kemping KULA

Baza Rekreacyjna i Sportów Wodnych „KULA" jest prze-pięknie położona nad jeziorem Jagodne, które łączy się z jeziorem Bocznym kanałem Kula o długości 110 m. Miejsce to, zwane „równikiem" Wielkich Jezior Mazurskich, znajduje się na szlaku pomiędzy jeziorami północnymi i południowymi Mazur, ok. 20 km na południe od Giżycka połączeniem drogo-wym. Najbliższe miejscowości leżące w pobliżu Bazy to Rydzewo ok. 3 km, Jagodne ok. 2 km i Bogaczewo ok. 2 km.

Teren Bazy obejmuje pole biwakowe nad kanałem Kula oraz pole biwakowe nad zatoką jeziora Jagodne tzw. Fitówkę. Od 2010 roku administrowany jest przez właścicieli Bazy także półwysep Kula położony po prawej stronie jeziora Jagodne po wyjściu z kanału Kula, na szlaku jezior płynąc z północy na południe ( Giżycko - Mikołajki).

Ceny biwakowania, cumowania i stacjonowania łodzi są takie same na w/w trzech polach biwakowych. Baza oferuje pomosty, przy których żeglarze mogą bezpiecznie cumować jachty. W razie awarii otrzymać fachową pomoc. Baza oferuje także naprawy szkutnicze oraz pomoc wodną, holowanie jachtów, całoroczne stacjonowanie jachtów i przyczep campingowych. Jest to dobre miejsce do wymiany załóg na jachtach, ponieważ na terenie Bazy można pozostawić pod opieką auta i przyczepy na czas rejsu. Istnieje także możliwość slipowania jachtów.

Na terenie Bazy znajdują się sanitariaty (na polu biwakowym Kanał Kula), wyznaczone miejsca na ognisko, wiaty do biwakowania, boisko do siatkówki, możliwość podłączenia do prądu urządzeń elektrycznych (na polach biwakowych Kanał Kula i Fitówka). Baza dysponuje dużym, częściowo zalesionym terenem, jest więc doskonałym miejscem na piknik, weekendowy wypad, czy dłuższy wypoczynek pod namiotem lub karawaning. Jest to także idealne miejsce do zorganizowania szkoleń żeglarskich, obozów harcerskich, rajdów, spływów kajakowych itp. Jest to też wspaniałe miejsce do wędkowanie (możliwość wykupienia zezwoleń na połów ryb na miejscu) czy wypad na grzybobranie. Położenie Bazy z dala od ruchliwych tras, na zadbanym obszarze leśnym gwarantuje spokojny i bezpieczny wypoczynek. Teren Bazy jest pilnowany przez cały rok całodobowo.

Zobacz obraz na żywo

Dojazd

  • Połączenie drogowe - jadąc z Mikołajek do Giżycka, między miejscowościami Kozin - Bogaczewo jest skrzyżowanie oznaczone drogowskazem Paprotki (skręt w prawo). Po przejechaniu ok. 1,5 km tuż za mostem drogowym nad kanałem Kula po prawej stronie znajduje się pole biwakowe Kanał Kula. Około 150 m przed mostem znajduje się wjazd drogą leśną na pole biwakowe cypel Kula, znajdujący się na półwyspie Kula.
  • Pole biwakowe Fitówka jest położone ok. 700 m za mostem po prawej stronie, naprzeciwko starej leśniczówki nad zatoką jeziora Jagodne.
  • Pola biwakowe cypel Kula, Kanał Kula i Fitówka są położone po prawej stronie drogi od ww. skrzyżowania do miejscowości Paprotki, Rydzewo i Jagodne.
  • Istnieje również możliwość dojazdu do pól biwakowych z trasy Pisz - Giżycko. Jadąc trasą  Pisz - Giżycko, w miejscowości Ruda należy skręcić w lewo na miejscowość Rydzewo (drogowskaz Rydzewo). Po przejechaniu całej miejscowości Rydzewo, na skrzyżowaniu dróg Paprotki, Jagodne, Bogaczewo należy skręcić w prawo, w stronę miejscowości Bogaczewo. Około 300 m od skrzyżowania, po lewej stronie drogi znajduje się pole biwakowe Fitówka, ok. 1000 m od skrzyżowania tuż przed mostem, po lewej stronie, znajduje się pole biwakowe Kanał Kula, ok. 150 m za mostem, po lewej stronie znajduje się wjazd drogą leśną na pole biwakowe cypel Kula.
  • Istnieje połączenie komunikacją PKS z Giżycka i Mikołajek do miejscowości Rydzewo, Jagodne, Bogaczewo wg. rozkładu jazdy PKS. Najbliższy przystanek od Bazy Kula znajduje się ok. 1 km na  skrzyżowaniu dróg łączących Rydzewo, Jagodne, Paprotki, Bogaczewo.

CECHY

Bar
Bilard
Do camperów
Do przyczep
Do zmywania
Drzewo
Grill
Grzyby
Jezioro
Kajaki
Namiot
Ognisko
Ogrodzenie
Plaża
Prysznic
Psy
Pływanie
Sklep
WC
WC chemiczne
Woda
Wypożyczalnia sprzętu wodnego
Żeglowanie

OGÓLNE ATRYBUTY

Można przyjeżdżać z psami Można przyjeżdżać z psami poza sezonem głównym Camping czynny w sezonie

MIEJSCA CAMPINGOWE

nad jeziorem

STANDARDY CAMPINGOWE

Prąd Bar (na miejscu lub w pobliżu) Sklep spożywczy (na miejscu lub w pobliżu) Namioty do wynajęcia Mobilhome'y i bungalowy do wynajęcia Umywalnie

SPORT I REKREACJA

Kąpiel w jeziorze / stawie / morzu / rzece Możliwości żeglowania & windsurfingu Boisko do piłki plażowej Wiata grillowa Kąpielisko dla dzieci

Dodaj opinię do kempingu:

Obsługa
Sanitariaty
Atrakcje dla dzieci
Rozrywka
Jedzenie i picie
Otoczenie

Dodaj swoje zdjęcia:

Nie wybrano pliku
  Pliki JPG

Aby wysłać formularz musisz potwierdzić walidację

Trwa ładowanie listy wyników...
do góry strony