artykuły

PRZEWODNIK PO POLSCE
ReklamaBilbord - ACK steckerman 01.12-05.01 Sebastian
Termy w Zakopanem i okolicach
  fot. Terma Bania Termy w Zakopanem i okolicach

Termy w Zakopanem i okolicach

Zakopane to nie tylko góry, piękne zabytki, Krupówki i spacery po mieście. Jeśli będziemy zmęczeni górskimi wyprawami możemy wspaniale odpocząć w czterech obiektach oferujących rozrywkę w wodach termalnych.

Warto wiedzieć, że kąpiel w basenach termalnych sprzyja regeneracji organizmu i niwelowaniu stresu oraz także, a może przede wszystkim dobrej zabawie. To właśnie na Podhalu znajdują się największe pokłady źródeł geotermalnych, które z czasem zostały zagospodarowane przez liczne aquaparki i termy.

1. Termy w Zakopanem

Największą zaletą Aquaparku w Zakopanem jest to, że znajduje się właśnie w tym mieście. Oprócz kąpieli i zabaw na zjeżdżalniach mamy tu również taras widokowy z leżakami.

2. Terma Bukowina

Terma Bukowina znajduje się niedaleko Zakopanego. Kompleks basenów zasilany jest wodą termalną. Oferuje gościom 12 basenów z wodą o temperaturze od 30 do 36 stopni. Mamy tu baseny rekreacyjne oraz pływackie położone zarówno w budynku, jak i na zewnątrz. Dzieci zainteresują z pewnością zjeżdżalnie i "rwącą rzekę". Termy Bukowina to jednak nie tylko baseny, a także hotel i SPA, w którym znajdziemy 8 saun.

3. Termy w Białce

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej, oprócz rekreacji wodnej oferuje także hotel. Termy Bania są podzielone na trzy strefy. Każda z nich posiada zarówno baseny wewnętrzne jak i zewnętrzne oraz masaże wodne.

4. Termy w Szaflarach

Termy w Szaflarach to kompleks czterech basenów - dwa baseny wewnętrzne i dwa zewnętrzne. Znajdziemy tu również sauny, fitness oraz zabiegi specjalistyczne, w tym hydromasaż. Kiedy zgłodniejmy po całym dniu pływania, mamy możliwość zjedzenia posiłku w jednej z dwóch restauracji wchodzących w skład obiektu.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicyJak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW