Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy to urokliwy park położony na Roztoczu Zachodnim. Jeśli jesteście w tym regionie i uwielbiacie aktywnie spędzać czas wolny, koniecznie musicie to miejsce odwiedzić. Zachwyca swoim urokiem natury.
Większość parku leży na terenie wschodniej części Roztocza Zachodniego zwanej również Roztoczem Szczebrzeszyńskim i w dolinie rzeki Gorajec. Posiada najbardziej urozmaicone ukształtowanie terenu.
Na terenie parku występuje gęsta sieć wąwozów lessowych (m.in. w uroczysku „Piekiełko”). Znajdują się tu także torfowiska. Na terenie parku występuje ok. 80 gatunków ptaków.
Najwyższym punktem parku jest Dąbrowa (344 m n.p.m.), jedynym miastem na jego terenie jest natomiast Szczebrzeszyn.
W południowej części parku znajduje się Bagno Tałandy, z którego bierze początek rzeka Gorajec, płynąca na północ obszaru parku, aż do ujścia do rzeki Por.
Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!
Serwis polskicaravaning.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii. Prosimy o zamieszczanie komentarzy dotyczących danej tematyki dyskusji. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy!