artykuły

przewodnik-po-polscePRZEWODNIK PO POLSCE
Reklama
Ścieżka w koronach drzew
  fot. wikipedia.org Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew

“Ścieżka w koronach drzew” to drewniany chodnik zawieszony wysoko wśród drzew, bardzo ciekawe przystanki edukacyjne, 32-metrowa wieża widokowa, a przede wszystkim wspaniałe panoramy Tatr, Gorców, Magury Spiskiej, Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Wszystko to możemy znaleźć blisko polskiej granicy, w Dolinie Bachledowej. Na tą przygodę warto wybrać się rodzinnie, tym bardziej że przejście samej trasy trwa tylko około godziny.

Trasa o długości ponad 600 m prowadzi przez pełen niespodzianek i ciekawostek las, pokazując zwiedzającym wyjątkowość natury Magury Spiskiej.

Zarówno chodnik, jak i wieża widokowa jest dostosowana do wjazdu wózkami dziecięcymi i wózkami dla niepełnosprawnych. Nachylenie ścieżki jest bardzo łagodne, spadek wynosi 2-6%, szerokość ścieżki 1,8 m.

Dodatkowe atrakcje czekające na turystów:

  •  przystanki edukacyjne (przyrodnicze tablice informacyjne);
  • przystanki sprawnościowe (zabezpieczone, eksponowane przejścia);
  • taras widokowy (na wieży) – znajdujący się na wysokości 1175 m n.p.m.;
  • sieć adrenalinowa o powierzchni 88 m2 na szczycie wieży;
  • zjeżdżalnia – o długości 67 metrów, wybudowana w środku wieży widokowej. Skorzystać z niej mogą osoby o wzroście powyżej 120 cm. Cena biletu: 2 €;
  • miejsca zabaw (zjeżdżalnia, huśtawki) znajdujące się na placu przed ścieżką.

Jak dotrzeć na górę do “Ścieżki w Koronach Drzew”?

Na górę można wyjechać szybko i komfortowo nowo wybudowaną gondolką z Bachledowej Doliny, bilet (przejazd dwukierunkowy) kosztuje 11,00 € dla osoby dorosłej.

Możliwy jest spacer z parkingu w Dolinie Bachledowej (1,8 km, 0:45 h) lub z parkingu z Małej Frankowej (0:45 h).

Jeżeli planujemy wejście pieszo na górę, z Doliny Bachledowej lub z parkingu pod stokiem Furmanec, warto mieć na uwadze, że w deszczowy dzień lub po opadach deszczu ścieżka może być śliska i błotnista. Zimą należy zwrócić uwagę, czy ścieżka jest przetarta.

Polska jest piękna. Nie czekaj, ruszaj w drogę!

Lokalizacja, kempingi w okolicy