PODRÓŻE

3 miesiące temu  09.02.2018, ~ Administrator   

Przed zamkiem w Saumur

Przed zamkiem w Saumur

Strona 1 z 4

Ze względu na dziedzictwo kulturalne, klimat i doskonale rozwiniętą infrastrukturę dla turystyki kamerowej Francja jest idealnym celem na wakacje. Poniżej opisujemy własną trasę z sierpnia 2017 r., którą przebyliśmy wynajętym za pośrednictwem firmy Camper dla Ciebie Sp. z o.o. (www.camperdlaciebie.pl) kamperze Challenger 288EB.

Francja jest jednym z najciekawszych krajów do odkrywania, podróżując kamperem. Dysponuje przeszło 6000 kempingami i miejscami, w których można się zatrzymać na nocleg. Dodatkowo ponad 2000 francuskich rolników i winiarzy umożliwia 24-godzinne, bezpłatne postoje dla wszystkich członków stowarzyszenia France Passion (www.france-passion.com), do którego i my przez stronę internetową się zapisaliśmy. Roczny koszt członkostwa to 29 euro, za które otrzymuje się również katalog z listą około 2000 miejsc, w których można się zatrzymać. 
Pojechaliśmy w pięć osób – dwoje dorosłych i troje dzieci. Celem naszej eskapady były Paryż, Normandia, Bretania i zamki nad Loarą. Ponieważ mieliśmy tylko dwa tygodnie urlopu i nie chcieliśmy stracić kilku pełnych dni na dojazd i powrót do Francji (trasa Warszawa-Paryż to przeszło 1600 km), postanowiliśmy wynająć kampera w Paryżu, co było strzałem w dziesiątkę. Ceny wynajmu nowego (nie starszego niż jeden rok) challengera poprzez firmę Camper dla Ciebie zaczynają się od 1750 euro za dwa tygodnie plus ubezpieczenie od 650 euro. W okresie letnim kampery można wypożyczać tylko od soboty, na pełne tygodnie, i trzeba je zdać w piątek, do godziny 16.00. Dlatego nasza podróż zaczęła się w sobotę i skończyła w piątek. W dogodnym dla nas terminie Air France miał najlepszą ofertę, więc z niej skorzystaliśmy.

Dzień 1 – sobota
6.20 – wylot Air France z Warszawy do Paryża na lotnisko Charles do Gaulle (bilet w obie strony w cenie 686 zł/dorosły).
9.00 – kierowca z firmy www.taxi-discount.fr odbiera nas z lotniska i zawozi mikrobusem do wypożyczalni Hertz Trois Soleils w Pierrelaye pod Paryżem. Całkowity koszt tego przejazdu dla pięciu osób z bagażem to 79 euro.
10.00 – w Hertz Trois Soleils odbieramy kampera Challenger 288EB.
12.00 – przyjazd wypożyczonym kamperem na kemping w Paryżu (83 euro/5 osób za dobę) – www.camping-indigo.com. Będzie to nasz najdroższy postój w trakcie tych wakacji. Kemping jest bardzo dobrze położony w Bois do Boulogne, z transportem do metra Porte Maillot. Bezpośrednio z kempingu co 30 minut odjeżdża autobus. 
14.00 – po rozpakowaniu się w kamperze i szybkim lunchu ruszamy do Paryża. Ponieważ stacja metra Porte Maillot jest tuż obok Łuku Triumfalnego, właśnie tam rozpoczynamy zwiedzanie Paryża. Na kolumnach łuku Napoleon kazał wyrzeźbić nazwiska swoich marszałków. Znajdziemy tam nazwiska Poniatowsky, Dombrowsky i Zayonschek (Zajączek).

GALERIA ZDJĘĆ

Przed ruinami zamku Château de la Galissonniere
Wieża Eiffla jest cool!
Rouen, stolica Normandii
Le Bec-Hellouin, miasteczko na liście „The most beautiful villages of France”
Na farmie France-Passion, u producenta cydru
Parking dla kamperów pod samym Le Mont Saint-Michel
Le Mont Saint-Michel
Pomysł na wakacje – dwa tygodnie we Francji
Pomysł na wakacje – dwa tygodnie we Francji
Pomysł na wakacje – dwa tygodnie we Francji
Pomysł na wakacje – dwa tygodnie we Francji
Pomysł na wakacje – dwa tygodnie we Francji

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony