PODRÓŻE

10 miesięcy temu  13.12.2017, ~ Administrator   

"Fight Style" - slopestyle na śniegu na rowerach górskich powraca na stoki Leogang podczas pierwszej rundy FMB World Tour 2018. W tym roku Saalfelden Leogang ma niespodziankę dla zawodników i widzów: nowy format rywalizacji „head-to-head"! 

Już wkrótce 20 najlepszych riderów pojawi się na śnieżnych hopach bike-parku Leogang w Austrii, by powalczyć o mistrzowski pas w konkurencji slopestyle. Tym razem rywalizacja ma przywodzić skojarzenia z… ringiem bokserskim, a to gwarancja, że 26 stycznia warto być w legendarnej miejscówce sportów grawitacyjnych, bo tego dnia czekają nas najwyższej jakości triki. White Style - "Fight Style" to skądinąd obowiązkowy punkt programu dla najlepszych zawodników, bo wydarzenie stanowi pierwszą rundę FMB World Tour 2018 - międzynarodowej ligi freestyle'u rowerowego.

Przygotowania do imprezy warto śledzić na:

https://www.saalfelden-leogang.com/en/news-events/events/white-style

lub

https://www.facebook.com/events/142670059822219/

Krótko mówiąc, jednodniowe wydarzenie w Leogang jest pierwszym europejskim wydarzeniem FMB World Tour w roku 2018. Jego status na poziomie Srebrnym przyciągnie sporo wielkich nazwisk do austriackiego kurortu. Kogo zobaczymy? Pośród pewniaków widnieje nie kto inny jak Szymon Godziek! 

Szymona Godźka przedstawiać nie trzeba – od dobrych kilku sezonów swoimi wyczynami zaskakuje miłośników kolarstwa grawitacyjnego. Swego czasu pierwsze szlify zdobywał właśnie w Leogang. Listę zawodników warto sprawdzać korzystając z witryny Freeride Mountain Bike Association (http://www.fmbworldtour.com)

White Style - "Fight Style" 

Z pewnych informacji wiadomo też, że pierwszy tegoroczny kontest dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego zaliczany do rundy FMB World Tour rozpocznie się od kwalifikacji o godzinie 16. Organizatorzy White Style - "Fight Style" są pewni zaciętej rywalizacji, ponieważ najlepsi zawodnicy będą musieli stoczyć bitwę, realizując nie jeden, a co najmniej kilka przejazdów po zaśnieżonej rampie. 

Słów więcej o miejscu wydarzenia, bo kto jak kto, ale fani turystyki motorowej powinni szczególniej polubić na dłużej tereny Saalfelden Leogang.

Saalbach Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn

Region Saalfelden Leogang znajduje się w sercu Ziemi Salzburskiej i oferuje szeroki wachlarz atrakcji. Narciarze i snowboardziści mogą korzystać z 270 km tras (położonych na wysokościach od 830 do 2 096 m.n.p.m.) jednego z największych i najbardziej innowacyjnych terenów zimowych na świecie. Dokonano tego, poprzez połączenie ze sobą ośrodków Hinterglemm, Leogang i Fieberbrunn. O inwestycji wartej 20 milionów euro długo by pisać. Poprzestańmy tylko na jednym komunikacie. Tu wszystko - do dyspozycji aż 70 nowoczesnych wyciągów, dostępne jest w ramach jednego karnetu, a sieć połączonych wyciągów pozwala cieszyć się szusowaniem po terenie całego ośrodka, bez konieczności wypinania się z nart czy desek!

Jak dojechać?

Najbliższe autostrady są oddalone o ok. 40-70 km. (Tauern Autobahn, Inntal Autobahn, A8 Monachium-Salzburg).

Więcej informacji odnośnie dojazdu można znaleźć TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ

Kontest dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego
Kontest dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego
Kontest dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego
Kontest dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego
Kontest dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego
Kontest dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego
Kontest dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego
Kontest dla miłośników kolarstwa grawitacyjnego

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony