Reklama
bilboard - Mazury24.eu
ReklamaA1 - PRENUMERATA

PRZEGLĄD RYNKU

5 miesięcy temu  06.02.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Premiera kampera marki Hymer podczas targów Caravan Salon w Dusseldorfie

Premiera kampera marki Hymer podczas targów Caravan Salon w Dusseldorfie

Z dniem 1 lutego 2019 roku została sfinalizowana transakcja przejęcia Grupy Erwin Hymer przez markę Thor. Połączenie te stworzyło największego producenta pojazdów rekreacyjnych, zarówno w Ameryce Północnej jak i Europie. Z przejęcia zostały jednak wykluczone firmy północnoamerykańskie, które również należały do Grupy Erwin Hymer. Dzięki temu koszt zakupu zmniejszył się o 170 mln euro, podobnie jak zmniejszyły się zobowiązania finansowe o 180 mln euro.

To ekscytujący czas dla Thora, wreszcie finalizujemy przejęcie Grupy Erwin Hymer i tym samym zdobywamy wiodącą pozycję na dynamicznym, europejskim rynku samochodów rekreacyjnych (RV) - komentuje Bob Martin, CEO marki Thor. 
Europa, drugi co do wielkości rynek pojazdów kempingowych na świecie, jest najbardziej rozsądnym miejscem do rozpoczęcia rozwoju Thora. Przez lata budowaliśmy relacje z zespołem zarządzającym Erwin Hymer Group (EHG), teraz, razem, mamy szansę wejścia na europejski rynek. Lider branży w postaci EHG doskonale pasuje do naszego planu strategicznego, zapewnia olbrzymie możliwości rozwoju produktu, technologii i wydajności produkcji. To świetnie uzupełnienie historycznej siły Thora na rynku północnoamerykańskim. 
Nasza połączona firma jest teraz niekwestionowanym, światowym liderem na rynku samochodów kempingowych.

Christin Hymer, syn nieżyjącego już założyciela Grupy Erwin Hymer i członek rady nadzorczej EHG również jest zadowolony z transakcji.

W Thor znaleźliśmy idealnego, długoterminowego, strategicznego właściciela dla wspaniałej firmy, którą zbudował nasz ojciec. Jako znaczący udziałowcy, nasza rodzina jest w pełni zaangażowana w długoterminowy sukces Thora i Erwin Hymer Group. 

Łącznie, podczas transakcji, wyemitowano 2.3 miliona akcji zwykłych Thora. Do tego dołożono 95 milionów dolarów w gotówce. Reszta to udział dwóch instrumentów kredytowych na kwoty 2.1 mld dolarów oraz 750 mln dolarów. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony