PRZEGLĄD RYNKU

6 miesięcy temu  07.02.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Hobby inwestuje miliony w dodatkową halę produkcyjną i magazyny

Rynek caravaningowy cały czas rośnie i informujemy o tym od dawna. Potwierdzeniem naszych słów są inwestycje przeprowadzane przez markę Hobby. Niemiecki producent buduje dodatkową halę produkcyjną i magazyn w Rendsburgu. Jak czytamy w komunikacie, pozwoli to firmie uprościć wewnętrzną logistykę i produkcję oraz zwiększyć wydajność. Koszt nowego budynku to około 1.2 mln euro.

Prace rozpoczęły się na początku kwietnia 2018 roku. Po zakończeniu inwestycji, poszczególne elementy przyczep kempingowych zostaną tam niezwłocznie dostarczone tak, by nie stworzyć przestoju w produkcji. Chodzi też o jakość i nienarażanie materiałów na działanie temperatur. 

Nowa hala produkcyjna i magazyn to dla nas ważny krok. Dostarczone komponenty będą mogły być przetworzone natychmiast, bez potrzeby ich dalszego przechowywania. To optymalizuje nasze procesy logistyczne i zapewnia więcej miejsca magazynowego - powiedział Stefan Lühe, kierownik produkcji Hobby.

Do pracy w nowym miejscu zostanie oddelegowanych około 25 pracowników z centralnego magazynu Hobby. Hala produkcyjna będzie mieć 46 metrów długości i 35 metrów szerokości. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ rreszka 1 5 miesięcy temu Mialem kampera Hobby Siesta, teraz mam druga przyczepe kampingowa Hobby. Bardzo mi sie ta marka podoba (wystroj wnetrza ). Nalezalo by tylko popracowac nad jakoscia. Poprawiam sam na szczescie bledy i niedorobki producenta. Pierwsza przyczepe LMC mialem 20 lat i l stala na zewnatrz lepiej funkcjonowala i trzymala sie niz 5 letnia Hobby. Bardzo zlej jakosci sa plastiki zewnetzne ( pekaja same ). No wymagazyn w niczym jakosci nie zmieni. Mysle ze z czasem uzytkownicy wymusza podniesienie jakosci- tak jak to zrobiono w Mercedesie !. Pomimo wszystko kupuje HOBBY .
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony