OBLICZA CARAVANINGU

11 miesięcy temu  10.10.2017, ~ Administrator   

Nigdy wcześniej nie było tak wielu pojazdów rekreacyjnych zarejestrowanych w pierwszych trzech kwartałach kalendarzowego roku. Rok 2017 pod wieloma względami okazuje się być rekordowym już dziś. 

We wrześniu br. wydziały komunikacji w Niemczech odnotowały 15-procentowy wzrost liczby zarejestrowanych kamperów i przyczep kempingowych. Tym samym trzeci kwartał zapisał się nowym rekordem wszech czasów. Ponad 14 000 nowych pojazdów rekreacyjnych to o 17,5% więcej niż w wybitnie udanym dla branży roku ubiegłym. Od początku tego roku zarejestrowano w Niemczech 56.093 kamperów i przyczep kempingowych (+ 14,3 procent w porównaniu do roku poprzedniego). Wniosek może być tylko jeden. Mijający rok już dziś okazuje się być najlepszym w historii badań segmentu pojazdów turystycznych.

Popularność caravaningu cieszyć może oczywiście producentów. Tylko we wrześniu zarejestrowano w Niemczech ​​fabrycznie nowych 2.042 kamperów – o 13,6% więcej niż w sierpniu. Jeszcze bardziej imponujący jest wzrost rejestracji fabrycznie nowych przyczep (+ 17,2%) w ilości 1.262 sztuk. Polowanie na rekordy w branży caravaningowej trwa w najlepsze. 

- Jesteśmy pewni, że po raz pierwszy w Niemczech nastąpi dwucyfrowy wzrost dla obu segmentów pojazdów i po raz pierwszy w kraju zostanie zarejestrowanych ponad 60 000 pojazdów rekreacyjnych w skali roku - mówi Daniel Onggowinarso, dyrektor zarządzający Caravaning Industrieverband e.V. (CIVD).

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony