ReklamaA1 - PRENUMERATA

TARGI

8 miesięcy temu  21.09.2018, ~ Krzysztof Dulny   

Miejsce: Katowice

Data rozpoczęcia: 12.10.2018

Data zakończenia: 14.10.2018

Organizatorzy spodziewają się ok. 200 wystawców z Polski i zagranicy

Organizatorzy spodziewają się ok. 200 wystawców z Polski i zagranicy

Już po raz trzeci w Katowicach odbędą się Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” (12-14 października br.). Luksusowe łodzie motorowe, jachty żaglowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Śląsk to region o ogromnym potencjale i obecnie jeden z najsilniejszych i najaktywniejszych okręgów żeglarskich w Polsce. Historia żeglarstwa na Śląsku sięga wczesnych lat 20. minionego stulecia, a i dziś region ten jest kolebką amatorów sportów wodnych, których przybywa z każdym rokiem. Stale rozbudowuje się oferta szkoleniowa i rekreacyjna, a w wielu śląskich rodzinach żeglarstwo stało się sportem wielopokoleniowym. Uprawiających sporty wodne Ślązaków spotkać można zarówno na śródlądziu, jak i na wodach na całym świecie.
 
Organizowane w Katowicach targi „Wiatr i Woda” kontynuują tradycje odbywającej się od blisko 30 lat warszawskiej edycji targów, które są największą i najstarszą w Polsce imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji oraz liczącym się wydarzeniem na świecie. Zeszłoroczna edycja katowickich targów zgromadziła blisko 200 wystawców i ponad 13-tysięczną publiczność. Integralną częścią wydarzenia było Marine Industry Forum z udziałem 130 przedstawicieli branży przemysłu jachtowego z kraju i zagranicy.

Śląskie targi Wiatr i Woda to, obok ekspozycji wystawców, także wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących – wykłady, prelekcje, rozmowy z mistrzami sportów wodnych 
i podróżnikami oraz nominacje, nagrody i wyróżnienia. Wśród weekendowych propozycji programowych znajdą się m.in. spotkanie z Rafałem Moszczyńskim przygotowującym się do samotnej wyprawy dookoła świata, z kolei o żegludze oceanicznej będzie można porozmawiać z kapitanem Krzysztofem Baranowskim. Szymon Kuczyński opowie o samotnym rejsie dookoła świata i o wokółziemskiej wyprawie Joanny Pajkowskiej wokół trzech groźnych przylądków. Organizatorzy zapraszają też na spotkanie z Maciejem Cylupą, organizatorem i pomysłodawcą Carbonów – Śląskich Nagród Żeglarskich, oraz na spotkanie z Jerzym Radomskim – kapitanem legendarnego jachtu „Czarny Diament” i laureatem Carbonów 2018.

Redakcja magazynu „Żagle” wręczy w Katowicach Gwoździe Śląskich Targów „Wiatr i Woda” – nagrody przyznawane produktom wyróżniającym się innowacyjnością, designem, jakością wykonania i funkcjonalnością. Przyzna również nominacje w konkursie „Jachtowy Produkt Roku”, organizowanym pod patronatem firmy Kotniz, a mającym na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych produktów dostępnych na rynku polskim.
Dla przypomnienia dodajmy, że targom towarzyszyć będzie druga edycja Marine Industry Forum, jedynej tego typu w Polsce imprezy B2B skierowanej do przedstawicieli przemysłu jachtowego.

Bilety
Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” potrwają 3 dni, od 12 do 14 października. Piątek, 12 października, jest dniem wstępu wolnego dla wszystkich odwiedzających – biletowany jest wstęp 13 i 14 października. Bilet w cenie 13 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy) nabyć można za pośrednictwem strony twojbilet24.pl. W kasach targowych dostępne będą w cenie odpowiednio 15 i 10 zł.

Więcej na: www.wiatriwoda.pl

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony