PODRÓŻE

PRZEWODNIK PO REGIONIE

Po Świecie

ponad rok temu  02.04.2017, ~ Administrator   

fot. LEITNER

Strona 1 z 5

Nie trzeba jechać daleko, aby móc przeżyć cudowne chwile podczas wiosenno-letnich wypadów. Poniżej prezentujemy nowości i wydarzenia w niemieckiej turystyce - warto się zapoznać!

Miasta i Kultura

jazzahead! – Brema wita wiosnę
Od 15 kwietnia hanzeatyckie miasto stanie się jazzową metropolią

Ok. 1 000 wystawców z prawie 60 krajów, ponad 100 koncertów oraz aż 20 tys. oczekiwanych odwiedzających – co to za wydarzenie? „jazzahead!” obejmujący dwutygodniowy festiwal od 15 kwietnia oraz czterodniowe targi od 27 kwietnia sprawia, że Brema stanie się mekką dla melomanów oraz profesjonalnych muzyków. Na całym świecie odbywają się tylko jedne targi, które koncentrują się wyłącznie na jazzie. Dlatego trzeba to uczcić, w tym roku z krajem partnerskim -  Finlandią. Ciekawe, że jazz narodził się przed stu laty, natomiast Finowie świętują w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Główne atrakcje „jazzahead!”: Już 15 kwietnia w bremeńskim teatrze odbędzie się uroczyste otwarcie festiwalu, gdzie poza tradycyjnym jazzem nie zabraknie również fińskiego tanga oraz beatboxu. Natomiast 29 kwietnia „jazzahead! clubnight” przeobrazi 40 bremeńskich miejsc – zarówno prawdziwe kluby jazzowe, jak i hotele, kościoły czy bary - w wystrzałowe kluby rozrywkowe grające muzykę jazzową oraz crossover – mieszankę gatunków przez całą noc. Ceny biletów zaczynają się już od 20 € i zawierają wstęp do wszystkich miejsc festiwalowych oraz transport publiczny. Federacja Niemieckich Rowerzystów (ADFC) również poczuła ducha muzycznego święta – zaoferuje wycieczki rowerowe Clubnight Tours (na życzenie również po angielsku) spod hali targowej nr 7. Każdy może tam wypożyczyć rower za opłatą, ale sama wycieczka jest wliczona w cenę biletu festiwalowego.

„jazzahead!“
Deutsch: http://jazzahead.de/de/festival/
Englisch: http://jazzahead.de/en/festival-en/

Rowerowe Clubnight Tours (German and English)

mailto:jazzahead@adfc-bremen.de

Bremen

Deutsch: http://www.bremen-tourismus.de
Englisch: http://www.bremen-tourism.de/enHamburg – ahoj w maju

Urodzinowa serenada dla hamburskiego portu

Znak zodiaku - byk, wiek - 828 lat: Port hanzeatyckiego miasta, ważny dla Niemiec oraz jeden z największych na świecie portów kontenerowych, służy jako most łączący Niemcy i Europę z globalnymi rynkami. Rokrocznie około 7 maja odbywa się tutaj trzydniowe największe święto portowe świata. Właśnie tego dnia w 1189 roku cesarz Fryderyk Barbarossa potwierdził zniesienie ceł dla statków płynących Łabą do Morza Północnego.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony