TARGI

10 miesięcy temu  08.12.2017, ~ Administrator   

Miejsce: Messe Stuttgart

Data rozpoczęcia: 13.01.2018

Data zakończenia: 21.01.2018

O czym mowa? O targach CMT w niemieckim Stuttgarcie, które w dniach 13-21 stycznia 2018 roku otworzą się na zwiedzających. Można przyjechać na to wydarzenie również kamperem - do dyspozycji zwiedzających organizatorzy przygotowali setki miejsc parkingowych z przyłączem elektrycznym i pełnym serwisem.

Pierwsza edycja targów w Stuttgarcie odbyła się w 1968 roku pod nazwą „Motor Sport Freizeit”. Wtedy cele turystyczne Niemców były jasno sprecyzowane. Dziś „CMT” do skrót największej na świecie imprezy branży turystyki i rekreacji dla szerokiej publiczności. Co roku w połowie stycznia około 240 tys. zwiedzających i ponad 2 tys. wystawców z ponad 100 krajów świata spotyka się w Centrum Targowym w Stuttgarcie, który położony jest tuż przy autostradzie A 8. Licznie pojawiają się również kampery. W czasie trwania targów, cena postoju za dobę wynosi 25 euro.

Nie tylko firmy i stowarzyszenia – także 360 regionów i miast prezentuje na tych popularnych targach najnowsze trendy w dziedzinie turystyki, campingu i caravaningu. CMT to obok ITB Berlin najważniejszy barometr nastrojów podróżniczych Niemców. Dominujące są dwa trendy – szlaki piesze i rowerowe. Interesującą imprezą są także targi organizowane pod patronatem CMT „Fahrrad- und Erlebnisreisen mit Wandern / Turystyka rowerowa i aktywny wypoczynek“ w dniach 13. i 14. stycznia 2018, które obejmują swym zasięgiem także fascynujący rynek paralotni i latawców. Odbywające się w dniach od 13 do 21. stycznia 2018 targi CMT zdominowane będą przez globalny folklor, kulinarne przysmaki i odlotowe pokazy, wprawiające publiczność w urlopowy nastrój. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób już na targach dokonuje rezerwacji swoich wymarzonych podróży. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony