ReklamaBilbord prenumerata podstrony

PODRÓŻE

5 miesięcy temu  18.06.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Widok na Gminę Mszana

Widok na Gminę Mszana fot. Łukasz Kajor

Coraz więcej miast i gmin w Polsce zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak szybko rozwija się caravaning w Polsce. Kamperów i przyczep kempingowych przybywa a miejsc, gdzie mogą się one zatrzymać - wręcz odwrotnie. Na przeciw temu trendowi wyszedł Urząd Gminy w Mszanie (powiat wodzisławski, województwo śląskie). To właśnie tam, obok nowego parkingu, powstanie 5 miejsc dla szeroko pojętych pojazdów turystycznych.

Nowy parking powstanie przy ul. Tuskera w Mszanie, naprzeciwko remizy miejscowej OSP. W ramach unijnego projektu „Udostępnianie Odry i Olzy” zostanie utworzonych 5 miejsc postojowych pod parkowanie kamperów wraz z infrastrukturą techniczną, placem manewrowym oraz zagospodarowaniem terenu wokół. Ponadto, zostanie wykonany remont drogi wjazdowej. 

Przewiduje się również wydzielenie terenu obsługi pojazdów turystycznych od pozostałej części PSZOK-u ogrodzeniem z paneli z siatki, zaplanowano również bramę wjazdową i furtkę do pozostałej części terenu. Od strony drogi nie przewiduje się wygrodzenia terenu – wyjaśnia Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

Skąd taki pomysł?

Kampery stają się coraz popularniejsze, ich użytkownicy przemierzają nim całe kraje, ale też potrzebują specjalnych miejsc, gdzie będą mogli np. podłączyć auto do prądu. I my wychodzimy im naprzeciw - tłumaczą urzędnicy. 

W ramach projektu, oprócz parkingu dla kamperów, gmina Mszana zainstaluje wzdłuż ścieżek rowerowych dwa miejsca odpoczynkowe dla turystów, zadaszone z ławkami i stołami oraz tablicami informacyjnymi, koszami na śmieci i stojakami na rowery. Wykonane zostanie również oznakowanie gminy i ścieżki rowerowej. Z kolei przy budynku UG zostanie zainstalowany zegar wskazujący kierunek do gmin partnerskich z szafką, z której każdy turysta będzie mógł wyciągnąć mapy rowerowe.

Źródło: www.nowiny.pl

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

 • 18
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Podróżnik 3 5 miesięcy temu Niech gmina Dziwnów weźmie z Was przykład,zamiast robić zakazy postoju kamperów.Wstyd dla Dziwnowa.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ halinak5 2 5 miesięcy temu Brawo za inicjatywę, oby inne samorządy brały przykład z Mszany.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ markus 1 5 miesięcy temu widac swiatełko w tym długim tunelu- jedna jaskółka wiosny nie czyni
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony