WIEŚCI Z WARSZTATU

5 miesięcy temu  06.12.2017, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Caravaning to kampery i przyczepy kempingowe. Do tych drugich potrzebujemy holowników - zazwyczaj są to auta osobowe, którymi poruszamy się na codzień. Przed nami okres zimowy, co nieodłącznie kojarzy się kierowcom ze skrobaniem szyb, większym spalaniem, zimnem w kabinie i „zimnym startem” silnika. Jak się przed tym chronić? Rozwiązanie jest proste - ogrzewanie postojowe. Te może być zamontowane praktycznie na każdym etapie użytkowania danego pojazdu. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na 5 zagadnień związanych bezpośrednio z tym systemem. 

Zasada działania jest niezwykle prosta

Systemy ogrzewania postojowego działają - w przeciwieństwie do klasycznego ogrzewania samochodowego - niezależnie od pracy silnika. Całość zasilana jest paliwem pochodzącym ze zbiornika auta, a sercem układu jest nieduży i wydajny agregat. Schemat działania urządzeń Webasto jest bardzo prosty - agregat podgrzewa i uruchamia obieg płynu chłodniczego silnika samochodu, który przez układ wentylacji pojazdu nagrzewa wnętrze kabiny. 

Czy trzeba "ręcznie" uruchamiać ogrzewanie postojowe?

W żadnym wypadku! Sterowanie ogrzewaniem postojowym Webasto może odbywać się poprzez pilota o zasięgu około 1000 metrów! Urządzenie pozwala nie tylko uruchomić system, ale również go zaprogramować. Co więcej, telefon również może stać się centrum zarządzania. Aplikacja Webasto pozwala praktycznie z każdego miejsca włączyć i wyłączyć cały system oraz wybrać pomiędzy wszystkimi trybami pracy. Dodatkowo za pomocą smartfona można ustawić powiadomienia przypominające o uruchomieniu ogrzewania postojowego, a także spersonalizować harmonogram działania ogrzewania postojowego Webasto.

Jak długo trwa nagrzanie samochodu?

Nawet przy niskich temperaturach nagrzanie wnętrza samochodu trwa około 20 minut. Dzięki temu już podczas uruchomiania silnika szyby są już odmrożone, a motor ogrzany do temperatury roboczej. Dzięki temu podróż rozpoczyna się znacznie bezpieczniej, niż najczęściej ma to miejsce przy niskich temperaturach. A co najważniejsze bez niepotrzebnego zanieczyszczania środowiska! Co więcej, rozwiązanie Webasto Individual Quick skraca czas grzania o nawet 50 proc. poprzez przekazywanie całego ciepła do wnętrza pojazdu oszczędzając akumulator i paliwo - nawet gdy temperatura na zewnątrz sięga minus 10 stopni Celsjusza w ciągu 15 minut przednia szyba zostanie prawie całkowicie rozmrożona, a wnętrze będzie nagrzane.

Praktyczna ochrona środowiska

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony