Reklama
Bilbord - Elcamp 03.11-03.12 Sebastian

DOBRZE WIEDZIEĆ

28 dni temu  29.10.2020, ~ Szymon Kwiatkowski   

@Disney

@Disney D23.com

„Mickey’s Trailer” jest animowanym filmem dla dzieci wyprodukowanym przez Walt Disney Productions. Bohaterami są klasyczni już bohaterowie – Myszka Miki, Kaczor Donald i Goofy. Akcja to, łagodnie mówiąc, problematyczny fragment podróży przyczepą, ciągniętą przez wyjątkowo wysłużony samochód.

Oczywiście jak to się przyjęło w kreskówkach, całość kończy Happy End, natomiast w trakcie jazdy nic na to nie wskazuje. Oczywiście obecnie przepisy zabraniają przewożenia ludzi w przyczepie, ale to w końcu bajka, więc gotowanie, dojenie krowy, czy kąpiel podczas jazdy są czymś normalnym i nawet przyjemnym!

Trudno powiedzieć, czy przedsiębiorcy i producenci z początków branży caravaningowej czerpali pomysły z produkcji Walta Disneya, czy z kolei ten najbardziej znany producent animowanych filmów wzorował się na rozwiązaniach rodem z przyczep kempingowych? Jednoznacznej odpowiedzi brak. A jednak oglądając produkcję animowaną z końca lat 30. dostrzeżemy rozwiązania spotykane we współczesnych zabudowach. Jakkolwiek niektóre oczywiście traktujemy z przymrużeniem oka, to transformację stołu w szafę, czy ruchomą ścianę łazienki znamy z rynkowych propozycji.

Film został wyreżyserowany przez Bena Sharpsteena, a głosu Myszce Miki udzielił Walt Disney. Sama zaś postać zadebiutowała na ekranach w 1928 roku podczas premiery animowanego filmu Parowiec Willy. Za stworzenie Mickey Mouse Walt Disney w latach 1931/1932 otrzymał Oscara.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony